Amikor ilyen rossz idő van kint, mint a ma, akkor a gyerekek a lakásban unatkoznak. A lefoglalásukra és az idő vidám eltöltésére néhány játékötletet szeretnék veletek megosztani. Főleg a kisebb korosztály, az ovisok számára érdekes elfoglaltságokról olvashattok ebben a bejegyzésben.
1. Kincsvadászat
A gyerekek szeretik megtalálni az elrejtett apró játékokat, tárgyakat. Mi is rejtsünk el néhány kis méretű darabot a szobában, lehet akár a virágcserépbe is rakni egy-két játékot.
A megtaláláshoz hagyjunk nyomokat, hogy a gyerekek rájöhessenek merre is kell haladniuk. Felhasználhatjuk a régi hideg-meleg-forró játékot, ami arról szólt, hogy minél közelebb kerül a játékos az eldugott tárgyhoz, annál jobban “melegszik” a helyzet. Ha még rossz nyomon jár, akkor “hideget” mondunk, ha már közeledik akkor “melegszik” és amikor már nagyon közel van a tárgyhoz “forró” kiáltásokkal vezetjük a játék folyamán.
Ha nem vagyunk ott a játék idején, vagy azt szeretnénk, hogy a gyerekek önállóan játszanak, akkor kis papírdarabokra rajzoljunk fel egy-egy instrukciót. Például egy ajtót (Menj az ajtóhoz), vagy egy széket (haladj a szék felé), stb. Először a nyomokat (papírdarabokat) kell összeszednie, hogy végül elérjen a keresett tárgyhoz. Minden egyes papírkára rakhatsz egy szem cukrot, vagy csokit, így rögtön a jutalom is megvan.
2. Légy régész!
Ez az egyik kedvenc játékom. Hozzávaló: egy cipős doboz tele homokkal (akár a strandon is játszható), néhány dinó figura, vagy bármilyen apró kagyló, kavics.
Rejtsük el a dobozba a tárgyakat, és a gyerekeknek kis ásóval, vagy kézzel meg kell keresniük. Arra figyeljünk, hogy az asztalon a doboz alatt újságpapír legyen, így a homok nem fog szerte-szét szóródni.
3. Találd ki
Válasszunk ki a lakásban található tárgyak közül jó néhány darabot. Lehet ez kulcs, könyv, papírlap, pénz, rágópapír, fedő, stb. Próbáljunk meg olyat választani, amivel hangot tudunk kiadni.
Majd kérjük meg a gyereket, hogy csukja be a szemét. Vegyük a kezünkbe az egyik tárgyat és zörgessük meg. A kisgyereknek ki kell találnia vajon mi van nálunk.
4. Célba dobás
Mi kell hozzá? Egy szemeteskosár (tiszta) vagy vödör, vagy lábas, vagy valami amibe bele lehet célozni. A labda pedig lehet egy pár összetekert zokni. Ezt próbálják meg a gyerekek más-más távolságból, fekve, ülve, háttal bedobni a célba. Ha még jobban nehezíteni akarjuk, akkor miniben is elkészíthetjük ezt a játékot. Néhány papírgalacsin és egy ceruzatartó kombinációjával izgalmasabb lehet a játék.
5. Ujjbábok
Némi színes papír, ragasztó, olló és ping-pong labdák. Válasszon minden gyerek magának egy mesehőst, akinek a bőrébe szeretne bújni. Ezután készítsük el a bábokat. A labdák alját fúrjuk ki annyira, hogy a gyerek ujja beférjen. Majd dekorálják ki saját mesehősük alakjára a gyerkőcök a bábjukat. Utána kezdődhet az előadás.
6. LEGOamőba
Ha van otthon néhány darab lego, akkor a jó öreg amőba játékot is játszhatjuk vele. Már az alap elkészítése is vidám elfoglaltság, hiszen 9 részre kell osztani az alapot. Azután pedig kezdődhet a játék. A szabályokat itt olvashatjátok.
7. Titkos üzenet
Fogjunk egy lapot, erre írjunk, rajzoljunk bármit egy darab gyertyával. Majd a gyerekeknek vízfestékkel kell átkenniük a lapot és már láthatják is a titkos üzenetet. Köríthetünk köré egy kis történetet például egy kémről, aki ezzel a módszerrel fogja leleplezni a csempészbandát.
8. Matrica készítés házilag
Első lépésként a színes magazinokból vágjatok ki képeket. Majd ezeket a képeket forró vízben felolvasztott ízesített zselatinnal kenjétek be. Várjátok meg amíg megszárad, majd ezután lehet nyalni és ragasztani. 🙂
9. Vicces képek
Fogjunk néhány színes filctollat. Mindenki kap egy darab papírt és egy filctollat. A gyerekek rajzoljanak a saját papírjukra valamit, egy napocskát, egy szemet, egy fejet, bármit ami egyszerű. Erre van fél percük. Ha letelt az idő a játékvezető szól és mindenki átadja a mellette ülőnek a papírját. Majd folytatja a másik gyerek által megkezdett rajzot. Újabb 30 másodperc után ismét csere a szomszéddal. És így tovább, amíg elég vicces képek nem születnek.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: